Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Multivitaminler

Dinç Olmak İçin Hangi Vitamin?

Günlük hayatta yoğunluk seviyemiz kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kimi zaman bu yoğunluğa ayak uydurabilirken kimi zaman bunun için enerjimiz yeterli olmayabilir. Öyle ki sabahları kalkarken kendinizi artık çok daha yorgun hissedebilir ve günlük işlerinizi yaparken enerji bulamayabilirsiniz. İşte tam da bu durumda dinç olmak için hangi vitamin? Sorusunu sormaktayız. Çünkü bu zamanlarda yoğunluktan kaynaklı vücut kendini dinlendiremediği gibi dengeli beslenme eksikliğinden dolayı da vücudumuz vitamin ve mineral gibi besin maddelerine ihtiyaç duymaktadır.
Peki ama dinç olmak için hangi vitamin? Şüphesiz ki akla ilk gelen vitaminlerden birisi D vitaminidir. Özellikle kış aylarının gelmesiyle beraber güneşten aldığımız etki azalır. Beslenme düzenindeki eksiklerin birleşmesiyle gün içerisindeki yorgunluk, baş ağrısı, sabah dinç kalkamama gibi belirtilerin kendini göstermesiyle D vitaminine ihtiyacımız olduğu gözlemlenir.
B vitamini gün içerisindeki kaybettiğiniz enerjiyi sizlere geri vererek hücrelerinizin yenilenmesi sağlamaktadır. Aynı zamanda beyinsel fonksiyonların normal gelişimini tamamlamasında büyük rol oynamaktadır.
C vitamini eksikliğinde hastalanma oranınızın artmasıyla beraber yorgunluğu da beraberinde getirmektedir. Özellikle kış aylarında havaların soğumasıyla C vitaminine daha çok ihtiyaç duymaktayız.
Sen de kendin için günlük ihtiyacına uygun vitamin desteği almak için Türkiye’nin Vitamin Deposu olan Vitamin Tedarik ile aradığın tüm vitaminlere ürün çeşitliliği sayesinde ulaşabilir ve temin edebilirsin.
 
Yükleniyor...