Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

D Vitaminleri

Yükleniyor...

D Vitaminleri

Kış aylarının gelmesiyle birlikte eksikliğini gösteren bir vitamindir. Vücutta eksilmeye başlamasıyla belirtilerinin fark edilmemesi mümkün değildir. Vücudumuzda D vitaminleri yeterli olmadığında güne dinç uyanamama, yorgun hissetme, baş ağrısı, vücutta ağrı ve saç dökülmesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalırız. Almamız gereken D vitaminini güneş ışığının etkisini azaltmasıyla daha az alırız ve besin takviyesi daha çok yapmamız gerekir. Bunu kimi zaman tükettiğimiz besinlerden karşılarken kimi zaman bu besinler yeterli olmadığı için vitamin takviyesi almamız gerekir.
D vitamininin faydaları içerisinde en önemli faydalarından biriside kemik sağlığıdır. Kalsiyumun emilimi için zorunlu olan D vitaminleri, kemik gelişimine katkı sağlamaktadır. Özellikle gelişim çağındaki çocuklarda tüketiminin ihmal edilmemesi gerekir. Çünkü gelişim çağındaki çocuklarda diş ve yeni kemik oluşumunda önemi oldukça fazladır. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemine, cilt sağlığına ve kas sağlığına faydası oldukça fazladır. 
 Peki faydalarını saymakla bitiremediğimiz D vitamini hangi besinlerde bulunmaktadır? Yumurta sarısı, mantar, portakal suyu, hamsi, karides, sardalya, inek sütü, soya, havuç, brokoli, kırmızı et, tavuk gibi besinlerde D vitamini yer almaktadır. Herkesin dikkat etmesi gereken bu vitamin için bebekler, yaşlılar ve koyu tenli bireyler ekstra dikkat etmeli ve D vitamini eksikliği için takviye almalıdırlar. Aksi halde D vitamininin eksikliğinde oluşabilecek sağlık problemleri çok daha zorlu süreçlerin başlamasına sebep olacaktır. Vücudunuzun ihtiyacı olan D vitaminleri ve diğer vitamin ve mineral takviyeleri için Türkiye’nin Vitamin Deposu olan Vitamin Tedarik websitesini ziyaret edebilir ve ihtiyacınıza yönelik desteği temin edebilirsiniz. 

 
Yükleniyor...